Menu

Prawnik z Poznania

Strona poświęcona prawnikowi z Poznania

Czy każdy prawnik może przyjąć zastępstwo procesowe?

justynachmielewskaopp

Prawnik to osoba, która posiada wykształcenie prawne, czyli co najmniej tytuł magistra prawa.

Wiele osób udaje się do kancelarii prawnej, gdy konieczna jest porada, pomoc w interpretacji przepisów prawnych lub sporządzeniu pisma sądowego czy też urzędowego. Są to sytuacje, w których prawnik Poznań okazuje się osobą jak najbardziej odpowiednią, a klient może liczyć na rzetelną i kompetentną pomoc prawną.

Zdarzają się jednak bardziej skomplikowane sprawy, czyli sytuacje, w których konieczne jest zastępstwo procesowe. Fakt ten dotyczy praktycznie wszystkich dziedzin prawa, począwszy od prawa rodzinnego, poprzez cywilne, gospodarcze, a na karnym i karnoskarbowym skończywszy.

Oczywisty jest fakt, iż pierwszym krokiem jest szczegółowa analiza przepisów prawa z konkretnej dziedziny, a nierzadko także sporządzenie odpowiedniego pisma sądowego – w tej sytuacji można oczywiście skorzystać z pomocy prawnika.

Często okazuje się jednak, że konieczne jest także zastępstwo procesowe, czyli przyjęcie funkcji obrońcy danej osoby w czasie sprawy sądowej lub procesu. Należy podkreślić, że są to sytuacje, w których niezbędna staje się pomoc radcy prawnego lub adwokata, czyli prawników ukończyli odpowiednią aplikację, zdali niezbędne egzaminy z wynikiem pozytywnym i zostali wpisani na ogólnokrajową listę radców prawnych lub adwokatów.  

W tym przypadku najlepiej od razu udać się do radcy prawnego lub adwokata, zlecając mu kompleksowe prowadzenie sprawy.

Warto pamiętać, że każdy obrońca stara się uzyskać korzystną decyzję dla swojego klienta.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • Gość: [taniarachunkowosc.pl] *.internetdsl.tpnet.pl

  Bardzo dobrze wyjaśnione :)

 • Gość: [eRachuba] *.internetdsl.tpnet.pl

  Ciekawy post. I niezwykle interesujące zagadnienie.

  Pozdrawiam!

 • boddekk

  Jak obliczyć ryczałt www.biznesforum.pl/jak-obliczyc-ryczalt-vt87362.html ? Ciekawostki biznesowe, nowe biznesy, własna firma, wiele przydatnych informacji znajdziecie na tym forum biznesowym !

 • Gość: [Kacprzak] 64.62.219.*

  Ciekawy post :)

 • Gość: [Jola] *.koba.pl

  Interesujący post nawet dla osób spoza branży prawniczej. Ciekawie napisany i lekko się czyta. Tak trzymaj a wiele zagadnień stanie się łatwiejszych!

 • radcaprawny-trojmiasto

  Bardzo ciekawie napisany wpis. Z tego, co ja się orientuje, nie ma różnicy czy będzie to adwokat, czy radca prawny. Jedyna różnica kiedyś dotyczyła spraw karnych i radca prawny nie mógł ich wziąć. Teraz rozgraniczenie to zostało zniesione i możemy bez różnicy wybierać dowolnego prawnika.

© Prawnik z Poznania
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci